Witamy serdecznie na naszej stronie!
certyfikat
Author: priceminister
Source: http://www.flickr.com
Certyfikat Iso 9001 to bardzo często napotykany rodzaj wyróżnienia, to sposób zarządzania poziomem oferowanego produktu. Wprowadzenie Iso 9001 określiło powszechnie rozpoznawalny symbol jakości, jest ona wyznaczana na podstawie ośmiu podstawowych zasad. Pierwszą z nich jest skoncentrowanie swojej uwagi na kliencie oraz jego wymaganiach, kolejną silne ukierunkowanie, które spowoduje określenie kierunków dalszego rozwoju. Pionierskim opracowanym standardem, jaki był wprowadzony na świecie, został angielski BS 5750.

Przez kolejne lata przeszedł wiele usprawnień, mających na celu skuteczne zarządzanie konkretnymi przedsiębiorstwami. Najbardziej świeżą normę opisuje certyfikat iso 9001:2015. Zawiera wymogi, które muszą być spełnione. W ich skład wchodzą: odpowiednie spełnienie wymagań klientów, wdrożenie konkretnych procesów, przeanalizowanie skuteczności wszystkich procesów a także nieustanne ulepszanie wcześniej wymienionych procesów.

Bardzo istotne są następne zadania, głównie odpowiednio mocny kapitał ludzki oraz myślenie procesowe, co oznacza, iż nie można się koncentrowaćtylko na produkcie finalnym, ale ”wyłowić” wszystkie mające miejsce procesy w przedsiębiorstwie a co za tym idzie dokonać sklasyfikowania powiązań między nimi. Musimy także pamiętać o systemowym podejściu do zarządzania, gdzie brane pod uwagę są obopólne powiązania w systemie. Tego typu standardy muszą stosować różne organizacje i to niezależnie jaka jest ich wielkość lub rodzaj. Najbardziej istotne, iż jest ona skupiona na pojmowaniu i spełnieniu wymagań wszystkich klientów.

To oznacza, że ukierunkowana jest na określonych potrzebach względem wyrobów określonej organizacji, zachowania wysokiego poziomu podejścia procesowego, osiągania wysokich wyników skuteczności procesów, a także ich ciągłe polepszanie. Wszystko to na podstawie obiektywnych pomiarów, jakie przynoszą najbardziej wymierne wyniki. http://www.adees.net/ Nie zapominajmy o nieustannym doskonaleniu, jak i o rozwadze, czyli o powzięciu decyzji jedynie po dogłębnej analizie dostępnych informacji. Trzeba też powiedzieć o wzajemnych powiązaniach i benefitach jakie są widoczne w dobrych stosunkach z dostawcami, które okazują się szalenie istotne.

Każda organizacja może uzyskać taką normę. Certyfikat iso 9001 to swego rodzaju podstawa, fundament wdrożenia kolejnych norm. Implementowanie certyfikatu iso 9001 to niełatwy proces a przy tym dość duża inwestycja dla przedsiębiorstwa.
certyfikat ISO
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Współpraca powinna opierać się na zasadzie symbiozy.

Każda ze stron winna być usatysfakcjonowana z prowadzonych działań. Zadowalające stosunki są niezmiernie ważne. Certyfikat iso posiada dużo firm na całym świecie. W 2002 roku ich liczba stanowiła około pół miliona i stale wzrasta.ISO jest akceptowane przez niemal cały świat i powinno się zadbać o jego bezzwłoczne wprowadzenie w progi własnej organizacji.