Witamy serdecznie na naszej stronie!
książka drukowana
Author: Natasia Causse
Source: http://www.flickr.com
Ogromna ulotka już przez sam swój rozmiar przynosi wiele innowacyjnych możliwości i jako wyrób nieco wyższej klasy czyni również całkiem inne doznanie na konsumentach. Czym jest druk cyfrowy? Bardzo znamienną cechą takiego wydruku jest fakt, że materiały, jakie są przeznaczone do druku przesyłane są do urządzenie w postaci danych komputerowych, dzięki temu jest możliwy druk bezpośredni. Jest tak, gdyż nie ma formy drukarskiej, co oznacza, że obraz przygotowywany jest na bieżąco w maszynie cyfrowej, tam, gdzie zaczyna się druk. Drukarnia, która na stałe chce mieć dużo zleceń, na przykład na foldery reklamowe powinna coraz częściej korzystać z druku cyfrowego. Według prób historia druku zaczęła się w Babilonie. To tam wypalano tekst i obrazy w glinianych tabliczkach.

Następnie był papirus w Egipcie, a później tkaniny. Jednakże my zajmijmy się właściwą historią. Stosowanie druku w praktyce jest nieco młode. Za początek uważa się wynalezienie urządzenia Gutenberga, a nie co jak niektórzy wnioskują, próby drukarskie w okresie Starożytnych Chin. Jeśli chodzi o pierwotną metodę poligraficzną, to był to Estempaż. Polegała na robieniu odbitek spośród tekstów wyrytych w kamieniu.

Jednak rzecz, który zasługuje na miano wyrobu poligraficznego, to odbitka drzeworytnicza, stworzona w Chinach.
wizytówka
Author: Geoffrey Franklin
Source: http://www.flickr.com
Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ktoś kto szuka kontaktu z nami, nie ma ochoty na poszukiwanie potrzebnych kontaktów, a znacznie bardziej będzie zadowolony wtenczas, kiedy taki numer telefonu, czy adres e-mail, natychmiast będą mu się rzucały w oczy. Dlatego właśnie warto zadbać o to, by nasze wizytówki były przejrzyste, żeby znajdowały się na nich tylko te najważniejsze dane, tak by kontrahent natychmiast miał szansę znaleźć to czego szuka. Na dodatek trzeba zastosować jak największy kontrast między tłem, a napisami, gdyż wówczas powiększymy jeszcze jej przejrzystość i sprawimy, że nasza wizytówka będzie ochoczo brana do ręki. Pewnie że możemy na niej umieścić ujęcie tego, czym się zajmujemy, lecz musi być dosyć małe i nie może brać calutkiej powierzchni.
papier
Author: grace_kat
Source: http://www.flickr.com
Od tego czasu możemy spekulować o szybkim kopiowaniu treści - zarówno obrazowych jak i tekstowych.

Widzimy jednak, że dzieje druku nierozerwalnie łączy się z dziejami papieru, gdyż niezbędny był materiał na którym sprawnie i starannie wysychała farba drukarska. Pierwsze pojedyncze czcionki wykorzystano w Chinach. Najstarszy wydrukowany tekst pochodzi z VII w n.e. i jest to buddyjski zwój z Dalekiego Wschodu. Jeśli chodzi o najstarszy polski dzieło to jest to kalendarz astronomiczny na rok 1474 Kaspera Straube’a. Nowości dotyczące druku, czyli m.in.

innowacyjne czcionki, to pochodziły one najczęściej z państw arabskich. Od tamtego momentu w historii druku nadszedł nowy czas, który wprowadził nowe techniki. Aby wydrukować dobre foldery trzeba rozejrzeć się za odpowiednią drukarnią. Znalezienie właściwej nie powinno nastręczać wielu problemów, bowiem każdemu zależy na konkurencyjnych cenach i najwyższej jakości usług. Mimo coraz to większej powszechności internetu, bezustannie te papierowe reklamy w formie folderu są bardzo namacalne. Utrzymanie właściwej estetyki podnosi aurę solidności i zaufania między firmą a klientami. Najlepiej, jeśli są one dość ogólne i wielozadaniowe. Dorzucenie łatwych instrukcji, mapek, paru rad od fachowców może okazać się bardzo prostym rozwiązaniem na przedłużenie żywotności reklamy. Taki sposób traktowania ewentualnego konsumenta pozwala na osiągnięcie znacznie większego zainteresowania artykułem.