Witamy serdecznie na naszej stronie!
Poligrafia to technika, zajmująca się procesami wytwarzania druku. Używa się jej do opraw graficznych książek, broszur albo ulotek. Stosuje się ją również do nadruków na tekstyliach oraz wyrobach ceramicznych. W taki sposób wykonywane produkty są niezmiennie wykorzystywane w procesie reklamy, dlatego takie metody są powszechnie wykorzystywane przez przeróżne firmy, by budować świadomość swojej marki.


Dziś takie tradycyjne ulotki nie gwarantują reklamowego powodzenia, dlatego przedsiębiorcy muszą prześcigać się w wymyślaniu pomysłów na ciekawe gadżety ze znakiem firmowym. Takie, które przyciągną uwagę potencjalnego odbiorcy. Bardzo skuteczne są rzeczy używane na co dzień, do których należą dajmy na to kubki, torby materiałowe czy notatniki. Dzięki nowoczesnym technologiom i pójściu na przód technik wykorzystywanych w drukarstwie możliwe jest, aby na takie przedmioty nanieść logo firmowe, niezależnie od surowca, z którego są wykonane.

Może Cię też zainteresować - kartki pocztowe

Drukarnia
Source: http://www.sxc.hu
Drukarnie przyjmują obecnie sporo tego typu zleceń. W jaki sposób tworzony jest wyrób poligraficzny? Cykl jego tworzenia można rozdzielić na dwie fazy. Pierwszą z nich jest przedprodukcyjna, druga produkcyjna. Faza pierwsza ma dwie części - pierwsza polega na przeprowadzeniu wywiadu z klientem, by w odpowiedni sposób dostosować projekt do jego wymagań, druga natomiast obejmuje wszystkie prace przygotowawcze w drukarni. Duża część wyrobów poligraficznych wykonywana jest na konkretne zamówienie, by najlepiej dobrać gadżety reklamowe do konkretnej firmy. Poligrafia obejmuje różne typy druku. Najbardziej powszechne i najczęściej stosowane formy to drukowanie wypukłe, drukowanie płaskie i drukowanie wgłębione.

Źródło artykułu: poligrafia szczecin

Mówiąc o poligrafii warto wspomnieć o sitodruku. Jest to osobna forma drukarska, wykorzystuje się ją na koszulkach albo bawełnianych torbach. Polega na nanoszeniu przez wcześniej przygotowane sito farby drukarskiej, która przedostaje się przez niezakryte oczka siatki. Najbardziej znaczącym elementem całe produkcji jest stworzenie wzoru graficznego z logiem firmy. Jeśli grafika będzie różnokolorowa to wtedy robimy separację kolorów i w związku z tym do każdego przygotowujemy oddzielne sito.