Witamy serdecznie na naszej stronie!
pozyskiwanie funduszy unijnych
Author: National Assembly for Wales
Source: http://www.flickr.com
Założenie własnej działalności uważane jest za najbardziej opłacalne, zaraz po pracy na etat. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na poprowadzenie własnego przedsiębiorstwa. W związku z tym mogą robić dokładnie to, co potrafią najszerzej. Pierwszym pytaniem dla każdego młodego przedsiębiorcy jest: "Co rzeczywiście chcesz robić i jaki masz zamysł?". Decyzja o założeniu własnej działalności musi być bowiem dokładnie przemyślana. Monety należy dalej zarabiać, więc rezygnując z pracy w wielkiej firmie, trzeba znaleźć sobie odmienne źródło dochodów. Jednym z pomysłów jest otworzenie własnego interesu, czyli przykładowo gospodarstwa agroturystycznego.

Młode firmy przez dwa lata opłacają mniejsze składki ZUS. To duże ułatwienie dla początkujących. W dodatku jeżeli obroty w ciągu roku są niższe niż 150 tysięcy, a przedsiębiorca jest zarejestrowany jako podatnik korzystający ze zwolnienia, może wystawiania faktur bez VAT. Warto także wiedzieć, że założenie firmy może generować fundusze unijne i Powiatowego Urzędu Pracy. Jak pozyskać dotacje unijne? Po pierwsze trzeba sprawdzić, która z nich nas interesuje, ponieważ w niektórych programach wymagany jest brak rejestracji. Ważne jest również upewnienie się kto nie mogę starać się o dotację. Następnie niezbędna jest znajomość precyzyjnej daty, do której można złożyć wniosku.

Zazwyczaj dofinansowanie nie jest ważne cały rok. Po wyborze dotacji trzeba ciężko pracować nad biznes planem.
Bank Uni Europejskiej
Author: Yukiko Matsuoka
Source: http://www.flickr.com
Powinien on być dokładnie wykonany, gdyż pozyskiwanie dotacje zależy przede wszystkim od niego. Po składaniu projektu czeka się decyzji. Jeśli jest ona pozytywna następuje podpisanie umowy. Kolejnym zadaniem jest zrealizowanie projektu, która może obejmować np. zakup potrzebnego sprzętu.

Ostatnim etapem jest rozliczanie się z projektu. Po dostaniu dotacji i zrealizowaniu jej postanowień, ma miejsce intensywna promocja. Akcje promocyjne są bardzo ważne. Rzecz jasna tradycyjne media to drobi kanał reklamowy, dlatego też warto inwestować w reklamę internetową. Kiedy dotrzemy do klienta, powinno się nie zapominać, że to dokładnie on jest napędem każdej firmy. Warto zbudować zaufanie, które na pewno sprawi, że użytkownik do nas powróci. Niezbędne na rynku rady w zakresie takim, jak pozyskać fundusze europejskie, są przyjmowane z entuzjazmem.

Internauci niesamowicie często szukają informacji na temat dostępnych w ramach współpracy z UEfunduszy. Kierują się oni wyższymi celami, takimi jak wspieranie swego przedsiębiorstwa. Dodatkowo UE generuje również środki na najróżniejsze szkolenia dla profesjonalistów i amatorów, co chcieliby tymi ekspertami zostać. Rady ekspertów, którzy mają ogromne pojęcie o unijnych możliwościach, są cenione podwójnie przez osoby zainteresowane oraz nadal poszukujące informacji w tych kwestiach. Zapewne należy przebudować tę już egzystującą oraz zaopatrzyć się w artykuły gospodarstwa domowego lub zastawę stołową. Eurolider fundusze UE pomogą także w organizacji rozrywek dla urlopowiczów konkurencja staje się ogromna, więc trzeba mieć trochę pomysłowości, aby wybić się z tłumu i zaoferować coś ekstra, chociażby taki przelot balonem nad malowniczą, wysokogórską okolicą.
pieniądze
Author: Daniel Deppe
Source: http://www.flickr.com
Fundusze z Unii bardzo mogą się przydać także osobom, które planują otworzyć własną firmę. Przedsięwzięcie tego rodzaju jest bowiem bardzo kosztowne, jednak we wsparciem Unii (dotacje unijne Eurolider) dużej liczbie młodych osób udaje się tego dokonać. W takim przypadku należy dowiedzieć się, w jaki sposób odbywa się pozyskiwanie funduszy unijnych, ponieważ jest to wiedza bardzo potrzebna. Powinno się również mieć dobry pomysł na biznes, najlepiej, jeżeli pomysł ten jest wypełnieniem luki na obecnym rynku. W takiej sytuacji szanse na uzyskanie dotacji automatycznie rosną.