Witamy serdecznie na naszej stronie!
ludzie toczący kulkę z różnymi napisami
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) (http://polskaakademianlp.pl/) to zbiór metod komunikacji nastawionych na tworzenie i modyfikowanie schematów perepcji i myślenia u ludzi. Techniki te mogą być wykorzystywane zarówno w psychologii i psychiatrii jak również, w biznesie oraz polityce.

Pojęcie to zostało wymyślone przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby zaakcentować postulowaną zależność pomiędzy procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i wzorcami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').
Szkolenie sprzedażowe
Author: Scott Meyer
Source: http://www.flickr.com
Metoda nlp to skrót od angielskiego terminu Neuro Linguistic Programming. Jest jedną z nieubłaganie poszerzających się dziedzin psychologii.

Ten sposób stworzony został dzięki ciągłym poszukiwaniom profesjonalistów w tej dziedzinie. Ich celem jest to, by dostarczać przetestowanych sposobów dydaktycznych, które sprawdzą się podczas profesjonalnych szkoleń. Twórcy tego sposoby oraz osoby, które ją dopracowują mają pewien cel: udoskonalić umiejętności przyswajania wiedzy. - W psychiatrii proponowane przez NLP nastawienie do pracy z umysłem chorego pomogło ocalić wiele osób przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i całym życiem na medykamentach, dając im możliwość poprawnego działania.

Gdy dojdziemy do zdania, że nie mamy nazbyt solidnych metod samomotywacji, ani nie umiemy negocjować, bo od razu nastawieni jesteśmy na porażkę, to trzeba popatrzeć na metody nlp - wejdź tutaj. Okazuje się być to zbiór technik komunikacji, które powinny w pozytywny sposób oddziaływać na naszą wyobraźnię oraz nastawienie do ludzi. Będziemy na wszystko patrzeć ze znaczniejszym optymizmem oraz będziemy potrafili tak dobierać nasze myśli, by zachęcały nas do większej działalności, niż zatrzymywać nasze zachowania.

Dlatego właśnie trzeba wpisać się na kursy oferujące takie metody, gdyż wtenczas będziemy mogli znacznie odmienić własne życie, powodując że łatwiej będzie nam powziąć różne wyzwania, zwłaszcza te, które w jakichś sposób będą wiązały się z niebezpieczeństwem porażki, bo pozytywne nastawienie pomoże nam podążać do celu. - W profesjonalnym sporcie, trenerzy, którzy odkryli, że umysł zawodnika ma wpływ na rezultaty uzyskiwane przez jego ciało, mają najlepsze osiągnięcia. NLP to metoda, której praktyki odszukamy w każdej dziedzinie życia, zarówno w kwestiach zawodowych – chęć wyższych zarobków, awansu społecznego lub nawet bezproblemowość komunikowania się ze współpracownikami to problemy które dzięki szkoleniom da się rozwikłać. Zajęcia z tej techniki wesprą nas również w życiu codziennym – dla przykładu zdobędziemy wiedzę, jak radzić sobie z wychowywaniem dzieci oraz rozmawiać z partnerem tak, by bardziej się zrozumieć.

Zajęcia pozwolą nam też bardziej definiować własne cele, by prawidłowo do nich kroczyć. Najważniejsze to być asertywnym, żyć w zgodzie ze sobą i wzbudzać tylko dobre emocje. Jak zrealizować całkowity spokój ducha i być godnym partnerem na polu prywatnym lub zawodowym? O tym wszystkim opowiedzą trenerzy w czasie szkoleń z zakresu NLP.