Witamy serdecznie na naszej stronie!
inwestowanie firmy
Author: Startup Mena
Source: http://www.flickr.com
Od czasu do czasu słyszymy niecodzienne pojęcia, które utrwalane przez różne informacje z różnych stron świata wydają się być znane. No ale gdy ktoś zada nam pytanie o ich znaczenie to wnet pojawia się problem. Tak jest z pewnością, kiedy jakaś osoba zada pytanie co to jest jest emisja obligacji korporacyjnych.

pccinwestor.pl/biezace-emisje
Author: Bryant Surety Bonds
Source: http://www.flickr.com
Obligacje korporacyjne to nic innego jak dłużny instrument finansowy, wytwarzane są przez podmioty mające działalność gospodarczą i jednakowoż osobowość prawną. Ostatnio jest to dość szybko rozwijająca się forma pozyskiwania majątku firm oraz inwestowania przez inwestorów indywidualnych jak i zinstytucjonalizowanych. Wprowadzane obligacje korporacyjne do obrotu na giełdę, to proces, składający się w sumie z kilku etapów.

W pierwszym etapie musimy podjąć uchwałę o wypuszczeniu obligacji poprzez wyznaczony do tego celu organ. Taką uchwała powinna skierowywać dużą ilość zadań do zarządu. Te zadania powinny być związane z przygotowaniem, jaka następnie powinna stworzyć kompetentny zespół roboczy.

Może się zdarzyć tak, że dane przedsiębiorstwo będzie się starało by sobie zapewnić dużą wiarygodność na rynku poprzez uzyskanie oceny ratingowej. W takiej sytuacji powinno się zgłosić do wybranej agencji ratingowej zaraz po zatwierdzeniu uchwały. Etap kolejny musi rozpocząć sie złożeniem wniosku i podpisaniem kontraktu z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych o rejestrację obligacji.

Ważne jest również nadanie im kodów oraz CFI. Jak już zostanie to wykonane oraz przyjęte musimy podpisać umowę z Animatorem Rynku. Ten etap nie powinien mieć miejsca później niż w dniu początku oferty publicznej. Kolejnym krokiem jest zawarcie umowy z Giełdą, będzie się ona tyczyć przydziału obligacji jak i zawierać informacje o oferującym, a także listy domów maklerskich.

Im mniej niejasności będziemy posiadali podczas sprawunku takich obligacji, tym spokojniejsi będziemy o nasze finanse. Przez to tak istotne jest to, by prędzej jak najwięcej o tym wszystkim czytać, ponieważ wtenczas będziemy rozumieli jakimi wytycznymi musimy się kierować podczas ich nabywania.