Witamy serdecznie na naszej stronie!
badania porównawcze
Author: badania porównawcze
Source: www.tuv.com
Obecnie nieustannie można poczytać o jakości artykułów spożywczych. Ludzie szukają żywności wysokiej jakości, najlepiej z ekologicznych gospodarstw. Naturalnie, w wielu sklepach wciąż prym wiodą nijakie produkty, ale znaleźć można również półki z żywnością ekologiczną. Rolnictwo ekologiczne wymaga sporo zachodu. Przede wszystkim należy znaleźć odpowiednie nasiona, zaplanować całą uprawę, sprawdzić których nawozów możemy używać itp.

Wiąże się to z wyższymi nakładami pieniężnymi, niż przy zwyczajnych uprawach, gdzie właściwie znaczenie ma tylko to, aby plony były obfite. Gdy decydujemy się na uprawy ekologiczne najczęściej plony są mniejsze, ale za to lepszej jakości. Ma to również odbicie w cenie zakupu. Produkty ekologiczne są droższe, lecz konsumenci już wiedzą, że płacą za jakość. Naturalnie dotyczy to nie tylko upraw roślin.

Ekologia znajduje swoje miejsce także w hodowli zwierząt. I to nie tylko sztuk, które planujemy sprzedać na mięso, lecz również choćby mlecznych krów. Tutaj liczą się pasze, wszystko co zwierzę je w zasadzie. Te same wymagania są co do kur niosek - bardzo konkretne wymogi trzeba spełnić, by jaja mogły zostać uznane za ekologiczne. Specyfika firmy wytwórczej w znaczącej mierze skupia się wokół towaru.

W związku z takim stanem rzeczy, jako ambitni i solidni właściciele musimy maksymalnie ulepszyć proces produkcji. Współczesny dorobek zarządzania oferuje w tym miejscu audyt certyfikacyjny, który jest określany audytem trzeciej strony (http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/badania_wyrobow/kontrola_certyfikacja/certyfikacja/certyfikacja.html). Bardzo dużo słyszy się w ostatnich czasach o różnego rodzaju normach i certyfikatach dla rolnictwa. Choćby norma 14001 (wejdź: tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/srodowisko_energia/iso_14001_pl/iso-14001.html) określa sposoby zarządzania gospodarstwem, aby zminimalizować negatywne wpływy na środowisko. Warto sprawdzić jak tego typu normę wdrożyć, bo to oczywiście powoduje, że gospodarstwo zyskuje nie tylko prestiż, ale też staje się dobrym partnerem biznesowym Najpierw powinniśmy wdrożyć zintegrowany system zarządzania gospodarstwem.

Obecnie to duże udogodnienie, szczególnie dla większych gospodarstw. Gdy chcemy uzyskać certyfikaty, taki system ułatwia sprawdzanie wszelkiego typu procedur. Dobrze jest wyszukać taki, który będzie prosty w obsłudze i w prosty sposób będzie prezentował wszelkie interesujące nas dane. Z łatwością możemy wyszukać firmy proponujące takiego rodzaju rozwiązania. Aby gospodarstwo mogło się stać prawdziwie europejskim biznesem tego typu wdrożenie to podstawa.